لوگو هدر سایت
اداره کل ثبت احوال استان گلستان
تغییر زبان به انگلیسی 1402/12/09
نمایش جزئیات اسلایدر
>> مسیر جاری : صفحه اصلی » نمایش جزئیات اسلایدر
96 : سامانه هویت یکتای ملی ایرانیان ( سهیم )
سامانه هویت یکتای ملی ایرانیان ( سهیم )

سامانه هویت یکتای ملی ایرانیان ( سهیم ) پنجره واحدی است برای ارائه کلیه خدمات الکترونیکی بر بستر اینترنت

« راهنمای کاربری پایگاه اطلاعات خانواده »

 پایگاه اطلاعات خانواده چیست؟
سازمان ثبت احوال کشور در راستای اجرای تکالیف قانونی خود و باهدف تحقق سند « نظام هویت معتبر در فضای مجازی » و امعان نظر به بند 1 مصوبه کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی مورخ 02/5/99 با موضوع « نگاشت نهادی » تأمین کننده اصلی شناسه معتبر برای اتباع داخلی و خانوادههای ایرانی تعیین گردیده است. پایگاه اطلاعات خانواده، پایگاهی است با مسئولیت سازمان ثبت احوال کشور که در آن اطلاعات سببی و نسبی شهروندان ایرانی شامل اطلاعات پدر، مادر، همسر و فرزندان درج گردیده و مبنای ارائه خدمات به خانواده های ایرانی خواهد بود.

 سامانه نمایش و اصلاح اطلاعات پایگاه اطلاعات خانواده چیست؟
به منظور رعایت حقوق شهروندی و اطلاع شهروندان محترم از وضعیت اطلاعات مرتبط با خانوادۀ شتان در پایگتاه مذکور، سامانه نمایش و اصلاح اطلاعات پایگاه خانواده توسط سازمان ثبت احوال کشور ارائه گردیده است.

 این سامانه چه اطلاعاتی را نمایش میدهد؟
در حال حاضر این سامانه اطلاعات والدین، فرزندان و همسر هرشخص ایرانی را ( درصورت وجود) نمایش میدهد. لازم به ذکر است پایگاه اطلاعات خانواده در حال تکمیل است و ممکن است در مواردی اطللاعات آن تکمیتل نبوده و یا دارای تناقص باشد.

 شهروندان چه وظیفه ای دارند؟
به منظور ارائه هرچه بهتر خدمات مبتنی بر اطلاعات خانواده توسط دستگاههای اجرایی در آینده، لازم است هر شهروند ایرانی اطلاعات مرتبط با خود را مشاهده و سپس برحسب مورد، نسبت به تأیید، ویرایش، اضافه یا حذف اطلاعات اقدام نماید.

 نقص در اطلاعات :
به دلیل آنکه پایگاه اطلاعات خانواده در حال تکمیل است، در برخی موارد اطلاعات آن کامل یا متقن نبوده و ممکن است دارای نقایصی باشد؛ برای مثال ممکن است اطلاعات والدین، فرزندان یا همسر، موجود یا کامل نباشد که در این حالت شهروند میتواند اطلاعات صحیح را در همین سامانه به صورت خود اظهاری اعلام نماید.

پس از اعلام اصلاح الکترونیکیِ اطلاعات توسط شهروند چه اتفاقی خواهد افتاد؟
در صورت اعلام اصلاح  اطلاعات توسط شهروند، موارد اصالحی از سوی کارشناسان سازمان بررسی و متعاقبا نتیجه اطالاع رسانی خواهد شد.

توجه! بدیهی است اعلام اصلاحات به عمل آمده توسط شهروندان تنها پس از پایان مرحله بررسی و در صورت تأیید فنّی کارشناسان سازمان ثبت احوال در مراجعات بعدی قابل نمایش خواهد بود.

 شماره مرکز تماس
مرکز تماس سازمان ثبت احوال کشور با شماره 1512 داخلی 2 آماده راهنمایی شهروندان محترم میباشد.

 

جهت استفاده از امکانات این سامانه بروری لینک زیر کلیک نمائید : 

سامانه هویت یکتای ملی ایرانیان ( سهیم )

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.


راهنما و آموزش
تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.