جشن عید غدیر خم در اداره کل ثبت احوال استان گلستان
4406
جشن عید غدیر خم در اداره کل ثبت احوال استان گلستان
حجت الاسلام والمسلمین مزنگی در جمع کارکنان اداره کل ثبت احوال استان گلستان گفت : آیا عید غدیر خم به علی (ع) عظمت داد یا اینکه عظمت علی (ع) غدیر خم را به وجود آورد

روز یک شنبه بیست و ششم تیر 1401 مراسم جشن غدیر خم با حضور مدیرکل ، معاونین و کارکنان اداره کل و با ایراد سخن حجت الاسلام والمسلمین مزنگی در سالن اجتماعات شهید هزارجریبی اداره کل برگزار گردید.

مزنگی به مسئله غدیر خم اشاره کرد و گفت : سوال مطرح است اینکه آیا غدیر خم به علی (ع) عظمت داد یا اینکه عظمت علی (ع) غدیر خم را به وجود آورد.

استاد حوزه در ارتباط با عظمت علی (ع) اشاره کرد و گفت : معمار کبیر انقلاب ، امام راحل در باره عظمت علی (ع) فرمود : عظمت علی (ع) در دو جمله خلاصه می شود : یک اینکه عبدالله بود ( در همه شئون رضایت خداوند را دنبال می کرد و کارهایش رنگ الهی داشت ؛ و دوم اینکه تربیت شده دست رسول مکرم اسلام (ص) است .

حجت الاسلام والمسلمین مزنگی در ادامه به آخرین حج پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و در منطقه خم مردم را جمع کرد و خطبه معروف خودش را ایراد فرمود و گفت : دو چیز را به یادگار در میان شما می گذارم ،  یک کتاب و دوم عترت ؛ وی تصریح نمود : به قرآن و اهل بیت تمسک بجویید تا زندگی قرآنی و علوی داشته باشید.

گفتنی است در ادامه مراسم سیدجعفر حسینی کارشناس اداره کل ضمن تبریک عید غدیر خم و به رسم سنوات گذشته عیدی کارکنان را تقدیم کرد

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.