جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان برگزار شد
4271
جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان برگزار شد
مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان گزارشی در ارتباط با شورای راهبردی جمعیت و عملکرد شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان ارائه و اقدامات آن را برشمرد

روز شنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1401 جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال با حضور استاندار ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، مدیرکل ثبت احوال و مدیران دستگاه های اجرایی عضو در سالن استانداری برگزار گردید. 

حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در اولین جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان گزارشی از عملکرد شورای راهبردی جمعیت استان از سال 1396 تا پایان سال 1400 ارائه کرد.

مطیع گفت : طی 5 سال گذشته 16 جلسه شورای راهبردی جمعیت استان برگزار و 108 مصوبه ابلاغ گردید.

وی ضمن تشریح مهمترین مصوبات جلسات راهبردی جمعیت استان از همکاری و همراهی تمامی مجموعه ها و کمیته های مرتبط با شورای راهبردی جمعیت تشکر و قدردانی نمود.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در بخش دوم گزارش خود ، مباحث آمار جمعیتی استان گلستان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی گفت : تعداد ولادت های جاری ثبت شده سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال 1399 مقدار 2.93 درصد افزایش داشته که این موضوع خوشحال کننده ای است که پس از چندین سال شاهد روند افزایشی واقعه ولادت هستیم

مطیع در ادامه افزود : روند افزایشی در ثبت واقعه ازدواج در سال 1400 نسبت به سال 1399 را نیز شاهد بودیم و رقم افزایش ثبت واقعه ازدواج 6.4 درصد بوده است.

وی در ادامه به ثبت واقعه وفات و طلاق اشاره کرد و گفت : آمار ثبت وفات در سال 1400 تعداد سیزده هزار و چهار واقعه به ثبت رسیده که نسبت به سال 1399 با توجه به شرایط ، روند افزایشی را شاهد هستیم .

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان به آمار طلاق در سال 1400 اشاره کرد و گفت : در سال 1400 تعداد طلاق های ثبت شده چهار هزار و هشت صد و شانزده مورد بوده که روند افزایشی را نیز در واقعه طلاق شاهد بودیم.

 

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.