استاندار گلستان در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان: شکل دهی کارگروه جهادی تبیین و تبلیغ در رشد جمعیت موثر است
3998
استاندار گلستان در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان: شکل دهی کارگروه جهادی تبیین و تبلیغ در رشد جمعیت موثر است
استاندار گلستان با تاکید اجرای راهکار های مختلف در راه تحکیم خانواده و فرزندآوری، بر اظهار کرد:شکل دهی کارگروه جهادی تبیین و تبلیغ ذیل شورای اطلاع رسانی با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی در رشد جمعیت موثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر علی محمد زنگانه امروز یکشنبه ۵ دی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان ضمن گرامیداشت روز ملی ثبت احوال، تصریح کرد :باید کمیته های هفتگانه در راستای اجرای سیاست های چهارده گانه ابلاغی مقام معظم رهبری فعالیت خود را به دبیرخانه شورای راهبردی جمعیت گزارش دهند.
وی افزود: از محل بند (چ) ماده (۳۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می توان موضوعات تبیینی و تبلیغی رشد جمعیت را دنبال کرد.
استاندار گلستان گفت: باید نرخ باروری در جامعه را حفظ و ارتقا بخشیم و اگر نیاز باشد مراکز درمان ناباروری را در شهرستان های مختلف استان فعال کنیم.
دکتر زنگانه خاطرنشان کرد:بسیاری از کشورهای جهان به دنبال جبران و جایگزینی جمعیت سالمند هستند و یکی از الزامات توسعه و پیشرفت ، رشد جمعیت است.
وی یادآور شد: کمیته های ذیل شورای راهبردی باید نسبت به تحقق ماموریت ها اهتمام داشته باشند.
استاندار گلستان ادامه داد:افزایش نرخ طلاق در آمارها نشان می دهد باید علل آن مورد بررسی جدی قرار گیرد.
گفتنی است در انتهای این جلسه از سند هویتی شهید احمد غلامی از شهدای مدافع حرم با حضور پدر و مادر این شهید بزرگوار و استاندار گلستان رونمایی و از تعدادی از ثبت یاران استان به مناسبت روز ملی ثبت احوال تقدیر شد.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه حمیدرضا مطیع، مدیرکل ثبت احوال استان گزارشی از آخرین وضعیت وقایع چهارگانه حیاتی در استان و همچنین قانون جوانی جمعیت ارائه کرد و پیرامون آن تبادل نظر و تصمیم گیری صورت گرفت.

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.