به مناسبت روز ملی ثبت احوال جلسه شورای راهبردی جمعیت استان برگزار شد
3997
به مناسبت روز ملی ثبت احوال جلسه شورای راهبردی جمعیت استان برگزار شد
مدیرکل ثبت احوال استان گلستان : روز ملی ثبت احوال را به اعضای شورای راهبردی جمعیت استان ، کارکنان ثبت احوال استان گلستان تبریک گفت

روز یک شنبه پنجم دی 1400 مراسم بزرگداشت روز ملی ثبت احوال با موضوع شورای راهبردی جمعیت و با حضور استاندار ، مدیرکل ثبت احوال و سایر مدیران اجرایی در سالن شهید رجایی استانداری گلستان برگزار گردید. 

حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: برغم رشد منفی ولادت در کشور، میزان ولادت در گلستان از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه به نسبت مشابه سال قبل ۱.۴ درصد رشد داشته و از ۲۱ هزار و ۳۳۷ مورد سال قبل به ۲۱ هزار و ۶۳۰ فقره ولادت رسیدیم.

مطیع اظهارداشت: در حوزه وفات در این بازه زمانی و مقایسه با سال قبل، ۱۷ درصد رشد داشتیم و ۷ هزار و ۹۹۶ فوتی به ۹ هزار و ۴۲۹ فوتی رسید.

به گفته وی میزان ازدواج در استان باز هم‌ بر خلاف رشد منفی کشور، مثبت بوده و با ۳.۵ درصد افزایش از ۱۰‌ هزار و ۸۵۰ مورد به ۱۱ هزار و ۲۳۴ مورد رسید.

وی تصریح کرد: در حوزه طلاق که آمار کشور ۱.۸ درصد رشد داشته در استان این میزان ۸.۱ درصد رشد داشت و از ۲ هزار ۷۴۹ طلاق به ۲ هزار و ۹۷۳ طلاق رسید.

گفتنی است در پایان مراسم ضمن رونمایی از سند هویتی شهید مدافع حرم احمد غلامی ، شناسنامه نمادین شهداء به پدر بزرگوار شهید اهداء گردید.

این خبر تکمیل می شود

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.