برگزاری گرامی داشت روز ملی ثبت احوال به صورت وبینار در سازمان ثبت احوال کشور
3981
برگزاری گرامی داشت روز ملی ثبت احوال به صورت وبینار در سازمان ثبت احوال کشور
گرامی داشت روز ملی ثبت احوال با حضور معاون وزیر و رییس سازمان ، معاونین ، مدیران کل ستادی و استان ها و برخی کارکنان ثبت احوال استان های کشور به صورت وبینار برگزار گردید

روز شنبه چهارم دی 1400 و به مناسبت روز ملی ثبت احوال مراسمی به صورت وبینار با حضور معاون وزیر و رییس سازمان ، معاونین ، مدیران کل ستادی ، مدیران کل ثبت احوال استان ها و برخی از کارکنان برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، یکصد و سومین مراسم بزرگداشت روز ملی ثبت احوال با حضور رییس، دبیر ستاد اقامه نماز ،معاونین سازمان و مدیران کل ستادی و استانیبه اتفاق جمعی از همکاران و تعدادی از بازنشستگان پیشکسوت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دبیر ستاد اقامه نماز سازمان ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) به بیان روایتی از حضرت زهرا (س) پرداخت که میفرمایند: هرکس خالص ترین عبادت های خود را برای خداوند بفرستد، خداوند متعال بهترین مصلحت ها را برای او خواهد فرستاد. نماز، روزه و کار کردن اگر برای خداوند باشد عبادت است.

سید مرتضی امینی افزود: در حال حاضر خداوند توفیقی به ما عطا فرموده و بستری فراهم کرده تا در خدمت به مردم در این بستر، خداوند متعال را عبادت کنیم.

در ادامه معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور ضمن تبریک یکصدوسومین سالگشت سازمان ثبت احوال کشور به تمامی همکاران سازمان در سراسر کشور، مقارن شدن روزهای آغازین فعالیت خود در ثبت احوال با روز ملی این سازمان را به فال نیک گرفت .

هاشم کارگر ثبت احوال را یکی از کهن ترین نهادهای حاکمیتی در کشور عنوان کرد و گفت: ثبت احوال پایه خیلی از پیشرفتها و توسعه در کشور است چراکه تا هویت افراد احراز و ثبت نشود فعالیتهای اجتماعی شکل نخواهد گرفت.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: سرمایه اصلی هر سازمانی نیروی انسانی آن است و اگر از این دارایی نگهداری و آنرا حفظ کرده و ارتقا دهیم در فعالیتهای خود موفق خواهیم شد.

هاشم کارگر افزود یکی از مهمترین موضوعات و اصلی ترین دارایی های سازمان پس از نیروی انسانی، اطلاعات موجود در سازمان است و نگهداری، توسعه و بهره مندی از آن یکی از وظایف اصلی ما است که از دغدغه های وزیر محترم کشور نیز به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های اصلی ارتقاء جایگاه سازمان در کشور و عزت و احترام کارکنان در درون سازمان است گفت: برای پیگیری و تحقق این موضوع  کار کارگروهی تشکیل خواهد شد و برنامه ای در این زمینه خواهیم داشت تا بتوانیم به توفیق برسیم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: ما برای موفقیت در انجام وظایف باید انسجام سازمانی داشته باشیم و فاصله بین ستاد و استان ها آسیبی جدی بوده و زمینه تبعیض را ایجاد می کند.

اهتمام به مسائل معیشتی همکاران و تلاش همه جانبه و همدلانه در جهت بهبود آن و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تحقق این امر حتی در چندماه باقیمانده از سال جاری موضوع دیگری بود که از سوی ریاست سازمان مورد تاکید قرار گرفت.

تاکید بر کار جهادی ، خدمت محور بودن ، تاکید بر نقش مهم تجارب و دانش سازمانی در رشد یک دستگاه و استفاده از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان بازنشسته و تکریم ایشان، لزوم بازدیدهای استانی و کار میدانی از دیگر مباحث طرح شده توسط معاون وزیر کشور بود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور همچنین در خصوص فرآیند گزینش و انتصاب مدیران در سازمان دارا بودن صلاحیت های عمومی و تخصصی ، دوری از رانت و رابطه ، شایسته سالاری ،تدین و التزام به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را ازجمله شاخص های مهم برشمرد.

در این جلسه همچنین مدیران استانی و ستادی به طرح موضوعات مورد نظر خود پرداختند که مقرر شد مجموعه مسائل در نشست آتی مدیران در روزهای آینده به طور جامع مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.