سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در نماز جمعه گرگان
3974
سخنرانی مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در نماز جمعه گرگان
مدیرکل ثبت احوال استان گلستان : کارت هوشمند ملی مبنای ورود به دولت الکترونیک است

روز جمعه سوم دی 1400 ، همزمان با روز ملی ثبت احوال ، مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در نماز جمعه گرگان به ایراد سخن پرداخت و اشاره به سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال کرد و گفت : اولین شناسنامه ایرانی در سوم دی ماه سال 1297 یعنی 103 گذشته صادر شده است.

حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال استان گلستان به صدور شناسنامه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت : از سال 1304 به صورت سراسری در کشور شناسنامه صادر گردید.

مطیع گفت : در استان گلستان در دو منطقه (  گرگان و دشت گرگان ) از سال 1305 ، شاهد صدور شناسنامه بودیم.

وی در ادامه به نظامات و مقررات ثبت احوال اشاره کرد و گفت : نظامات و مقررات در خصوص نام و نام خانوادگی و تشخیص سن و مسایل دیگر تبیین شد.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان به سیر تحولات ثبت احوال در بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت : بعد از انقلاب و در دهه 60 ، تحولات عظیم و شگرفی در حوزه ثبت احوال شکل گرفت ، از تخصیص شماره ملی و صورت برداری اسناد که تحولات بزرگی در نظام اداری کشور شد.

وی تصریح نمود : صدور شناسنامه مکانیزه ، آرشیو اسناد و ارائه خدمات به صورت اقامت محور ( اینکه افراد در محل سکونت خود از خدمات ثبت احوال بهره مند می شوند)

مطیع به پروژه کارت هوشمندملی اشاره کرد و گفت : کارت هوشمند ملی به عنوان مبنای ورود به دولت الکترونیک ، که تحولاتی در این حوزه اتفاق افتاده که 150 دستگاه اجرایی به صورت برخط در 200 هزار نقطه از کشور از این ظرفیت استفاده می کنند.

دبیر شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان به پوشش وقایع حیاتی اشاره کرد و گفت : اگر بخواهیم نظام آماری کشور را حفظ کنیم باید ولادت را در مهلت 15 روز و فوت را در 10 روز به ثبت رسانده و این میسر نیست الا با همکاری همکاران و ثبت یاران .

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان در ادامه به موضوع جمعیت و سطح جایگزینی و جانشینی اشاره کرد و گفت : در صورت ادامه شرایط و وضعیت موجود در آینده با مشکل روبرو می شویم. 

گفتنی است مدیرکل به همراه معاونین نماز جمعه را به امامت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام گرگان اقامه کردند.

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.