شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان گلستان تشکیل جلسه داد
3927
شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان گلستان تشکیل جلسه داد
مدیرکل ثبت احوال استان گلستان : متقین به قیامت ایمان دارند و آن چیزی که به سوی آنها ارسال کردیم هیچ تردیدی ندارند و آنان که نماز بر پا می دارند تقوای الهی پیشه کرده اند.

روز پنج شنبه چهارم آذر 1400 همزمان با ششمین روز از هفته بسیج جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان گلستان با حضور مدیرکل ، مدیرستاد اقامه نماز و اعضای شورای اقامه نماز ثبت احوال در محل سالن جلسات شهید هزارجریبی برگزار گردید

حمیدرضا مطیع مدیرکل ثبت احوال استان گلستان به ایراد سخن پرداخت و اشاره به آیه سوم سوره علق کرد و گفت : « اقراء وَ رَبُّکَ الأکْرَمُ»: واژه أکرم، افزایش ربوبیّت و کرامت را می‌رساند. و اینکه یگانه‌ کرامت‌ و شرافتی‌ ‌که‌ به رسول‌ و به جامعه‌ بشر موهبت‌ فرموده‌ است .

مطیع در ادامه به آیه 281 سوره بقره اشاره کرد و گفت : و بترسید از روزی که شما را به سوی خدا باز گردانند، پس هر کس پاداش عمل خویش خواهد یافت و به هیچ کس ستمی نکنند  و حساب و کتاب براساس هر آنچه در دنیا انجام شده است می باشد.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان آیه 13 سوره حجرات را قرائت کرد و گفت : ای مردم، ما همه شما را نخست از مرد و زنی آفریدیم و آن گاه شعبه‌های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم تا یکدیگر را بشناسید، همانا بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شمایند، همانا خدا کاملا دانا و آگاه است.

وی تصریح کرد : اینکه تفاوت جسمانی نیست ، تفاوت روحانی است و هر کس تقوا داشته باشد ، از کرامت بیشتر بهره مند می شود و هر کس حرام معلوم را ترک کند با تقوا است.

وی در ادامه به اوصاف متقین اشاره کرد و  گفت در آیه 2 تا 4 سوره بقره به آن پرداخته است :

آن کتاب (با عظمت که ) در (حقانیت ) آن هیچ تردیدی راه ندارد، راهنمای پرهیزگاران است ؛ (متقین) کسانی اند که به غیب ایمان دارند و نماز را به پای می دارند و از آنچه به آنان روزی داده ایم ، انفاق می کنند. ( متقین نسبت به جهان غیب ایمان دارند ، که برتر از علم و فراتر از آن است. در درون ایمان ، عشق ، علاقه، تعظیم ، تقدیس و ارتباط نهفته است، ولی در علم ، این مسایل نیست.)

و آنان که ایمان آرند به آنچه به تو و آنچه به ( پیغمبران ) پیش از تو فرستاده شده و آنها خود به عالم آخرت یقین دارند . و تنها آنان از جانب پروردگارشان بر هدایت اند و آنان همان رستگاران هستند.  

مطیع گفت : متقین به قیامت ایمان دارند و آن چیزی که به سوی آنها ارسال کردیم هیچ تردیدی ندارند و آنان که نماز بر پا می دارند تقوای الهی پیشه کرده اند.

وی گفت : از محورهای تقوا رسیدگی به امورات مردم هست و مجموعه ای که در ثبت احوال استان گلستان داریم ، اهتمام دارند و از باطن خودشان کارها را با کیفیت دنبال می کنند.

قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان اشاره به نماز ظهر عاشورا ، مکذبین ، مصلین و نماز اول وقت و به جماعت کرد و گفت : نماز اول وقت را خداوند قبول می کند و تغییر رفتار مثبت ایجاد می کند.

محمدی در ادامه به تفاهم نامه اشاره کرد و گفت : در تفاهم نامه موضوع مهدویت نیز آمده و برای آن موضوع نیز گام برداشته شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به سند تحول 20 ساله اشاره کرد و گفت : برای این موضوع نظرات و پیشنهادات را برای ستاد اقامه نماز استان ارسال کنید تا ببینیم در 20 سال آینده ثبت احوال کجا قرار دارد.

وی مواردی را برشمرد و خواستار عنایت به آن شد :

گفتنی است لوح تقدیر ویژه اداره کل ثبت احوال ، دستگاه برتر در سال 1399 توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان به مدیرکل ثبت احوال استان گلستان تقدیم شد. و نیز از اعضای شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان نیز تقدیر بعمل آمد.

 

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.