جلسه سراسری پدافند غیرعامل با حضور رییس پدافند غیرعامل کشور در ثبت احوال
3864
جلسه سراسری پدافند غیرعامل با حضور رییس پدافند غیرعامل کشور در ثبت احوال
رییس سازمان ثبت احوال کشور : با توجه به جایگاه ثبت احوال در نظام جمهوری اسلامی ، درخواست می شود تعریف سازمان ثبت احوال از مهم به حساس تغییر داده شود.

روز سه شنبه یازدهم آبان 1400 جلسه سراسری پدافند غیر عامل به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس سازمان ، رییس پدافند غیرعامل کشور ، معاونین و مدیران ستادی ، مدیران ثبت احوال استان های سراسر کشور ، اعضای کمیته پدافند غیرعامل استان ها و نیز مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری های استان ها برگزار شد.

دکتر درخشان نیا ، معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت : سازمان ثبت احوال پروژه هایی که از اهمیت بالایی برخوردار است پی گیری و در دستور کار دارد.

درخشان نیا به پروژه سببی و نسبی اشاره کرد و گفت : پروژه سببی و نسبی از پروژه های مهم سازمان ثبت احوال است و نیاز به حمایت مالی و نیروی انسانی دارد و زمان نهایی شدن آن سه ساله است و در صورت حمایت های گفته شده ، پروژه یک سال و نیم به اتمام می رسد. 

معاون وزیر کشور در ادامه طی درخواستی از رییس پدافند غیرعامل کشور ، خواستار تعریف جدید برای سازمان ثبت احوال از مهم به حساس شد.

سردار جلالی رییس پدافند غیرعامل کشور به صیانت از داده و جمعیت اشاره کرد و گفت : هر چه اهمیت بالاتر برود ، الزمات امنیتی نیز بالاتر می رود. 

رییس پدافند غیرعامل کشور در ادامه به مواردی از جمله : آنالیز داده ها - بررسی تهدیدها (به روزرسانی) - ارزیابی امنیتی ( احصاءآسیب پذیرها) اشاره و توضیحاتی را ارائه کرد. 

جلالی افزود: خواسته های مدیران باید در پلن امنیتی قرار داشته و باید حساس باشد.

وی گفت : ایجاد معماری امنیتی در سازمان از اولویت ها و همه موظف به رعایت از آن هستند .

رییس پدافند غیرعامل در ادامه به مواردی از قبیل : تجهیزات باید بومی باشد - امن سازی اضطراری - رزمایش دایمی - نظام تست آمادگی و . . . اشاره و توضیحاتی را ارائه کرد.

در پایان از نعیمی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان ثبت احوال کشور به جهت فعالیت موثر در پدافند غیرعامل تقدیر بعمل آمد.

 

 

تمام حقوق برای اداره کل ثبت احوال استان گلستان محفوظ میباشد.