بندرگز :

اين شهرستان در منتهي‌اليه غرب استان واقع است كه از طرف غرب به شهرستان بهشهر از استان مازندران و از طرف جنوب به شهرستان دامغان از استان سمنان و از طرف غرب به شهرستان كردكوي و از جنوب شمال به خليج گرگان مرتبط است.

مساحت شهرستان 9/239 كيلومتر مربع داراي 5. 457 نفر جمعيت است و از نظر تقسيمات داخلي اين شهرستان داراي 2 بخش و 4 دهستان و 2 شهر (بندرگز و نوكنده) است.

ساحل بندرگز

گردشگاههاي شهرستان بندرگز :

مهمترين موقعيت اين شهرستان واقع بودن در حاشيه خليج گرگان است. اين موقعيت از نظر صيد و صيادي و حمل و نقل آبي براي بار و مسافر و جاذبه گردشگري در پيشرفت اقتصادي شهرستان بسيار با اهميت است.

مجتمع ساحلي بندرگز از نظر جذب توريست‌هاي داخلي و خارجي قابل توجه است. يكي از تفرجگاههاي مهم اين شهرستان چشمه غلغلي است كه در 20 كيلومتري جنوب شهر بندرگز و در عمق جنگل وطنا واقع شده و داراي يك راه ارتباطي شوسه از گز به رادكان است. توسكا چشمه با آب زلال، خنك و گوارا در محلي با چشم انداز طبيعي زيبا و روستاهاي كوهستاني با مردماني پرشور و خون گرم بر اهميت اين منطقه افزوده است.

چشمه قلقلي

اماكن تاريخي و مذهبي :

از مهمترين اماكن تاريخي و مذهبي شهرستان مي‌توان به امامزاده سفيد چال، امامزاده حبيب ا… نوكنده و امامزاده عليرضا سرطاق اشاره كرد.

صفحه لاتين