علي‌آباد كتول:

شهرستان علي‌آباد كتول از شهرستانهاي مركزي استان گلستان است كه از جانب غرب و شمال به شهرستان گرگان و از طرف جنوب به شهرستان شاهرود از استان سمنان و از طرف شرق به شهرستان گنبد ارتباط دارد مساحت آن 1163 كيلومتر مربع داراي جمعيتي برابر 117287 نفر است. از نظر تقسيمات داخلي داراي يك بخش و 2 دهستان و يك شهر است.

امامزاده معصوم آباد

گردشگاههاي شهرستان علي‌آباد كتول :

اين شهرستان به دليل داشتن موقعيت طبيعي متوسط با مناطق جنگلي از نظر جاذبه‌هاي علي‌آباد واقع شده است. اين مكان در حاشيه رودخانه‌أي است كه سرچشمه آن در مسير رودخانه با داشتن آب زلال و شفاف از دره‌أي با درختان انبوه جنگلي عبور نموده و محيط با صفائي را ايجاد نموده است. وجود سكوهاي اقامت موقت براي نصب چادر و اجاقهاي طبخ غذا جاذبه بيشتري براي جلب گردشگر و مشتاقان طبيعت فراهم آورده است. همچنين پارك جنگلي زرين گل و دره تشنه كلان از ديگر مناطق زيبا با اهميت اين شهرستان مي‌باشند. وجود روستاهاي كوهستاني (سياه رودبار، چلي، بالاچي، خاك پيرزن، زرين‌گل، چينو، چه‌جا، افراتخته و …) بسيار زيبا و قديمي اين شهرستان هر ساله تعداد زيادي از مردم استان را به سوي طبيعت زيباي خود مي‌كشاند.

آبشار کبود وال

اماكن تاريخي و مذهبي:

از مهمترين اماكن مذهبي شهرستان مي‌توان به امامزاده الازمن، امامزاده ساور كلا، امامزاده گنو، امام آخران و از اماكن تاريخي مي‌توان به قصر قديمي‌الله يار خان اشاره كرد.

امامزاده الازمن
صفحه لاتين